Akumulatory samochodowe Toyota

W Twoim garażu stoi samochód marki Toyota? Jeździsz jednym z modeli od tego producenta? Potrzebujesz nowego akumulatora, ponieważ poprzedni egzemplarz właśnie przestał działać? W naszym sklepie kupisz odpowiednie akcesoria. Nieważne, czy posiadasz Toyotę Aygo, Corollę, Rav 4, Land Cruiser lub Camry, do każdego z tych aut dobierzesz akumulator na miarę jego potrzeb i możliwości. W tej kategorii znajdziesz idealny model dla swojego samochodu i jego silnika.

KUP TERAZ

Akumulatory do japońskich aut

Po Europie jeździ tak wiele samochodów japońskich marek, że potrzebne do ich naprawy części stały się powszechnie dostępne i niedrogie. Dotyczy to również akumulatorów. Zazwyczaj egzemplarze do aut pochodzących z krajów azjatyckich cechują się niestandardową wielkością skrzynek – od 20 do 23 cm. Produkcją tego typu baterii zajęli się między innymi Bosch, Exide czy Varta – ci producenci przodują jakością i wykonaniem nie tylko akumulatorów, ale także innych akcesoriów samochodowych.

Ceny akumulatorów samochodowych

Kwota, jaką musisz zapłacić za akumulator do samochodu, zależy od kilku czynników. Pierwszym jest pojemność podana w amperogodzinach (Ah). Informuje właściciela o orientacyjnym czasie, przez jaki dany egzemplarz będzie zdolny do generowania prądu o natężeniu 1 ampera (A). Im wyższa wartość, tym droższy akumulator. Drugi czynnik stanowi wartość prądu rozruchowego podawana w amperach (A). Oznacza to jednorazową dawkę energii, jaką akumulator jest w stanie dostarczyć w temp. 18°C. Im wyższa wartość, tym łatwiej będzie go uruchomić w trudniejszych warunkach.

Akumulator samochodowy 12V

Akumulator o wartości napięcia równej 12V jest najpopularniejszą wersją ze względu na fakt, że najwięcej urządzeń, w tym aut, potrzebuje właśnie takich akumulatorów. Przyjmuje się, że „zdrowe” napięcie dla 12-voltowego sprzętu to takie mieszczące się w granicach od 12,6 do 12,8V. Natomiast wartość poniżej 12,5V świadczy o niepełnym naładowaniu baterii, którą trzeba wspomóc prostownikiem. Jeśli akumulator wykazuje napięcie poniżej 10,2V, naprawa uważana jest za nieopłacalną.

Koszt akumulatora samochodowego Toyota

W ramach przedstawionej w naszym sklepie kategorii obejmującej akumulatory samochodowe różnych marek przeznaczone dla samochodów Toyota znajdziesz ogromny wybór firm oraz rodzajów. Cena poszczególnych egzemplarzy waha się od trochę ponad 300 zł aż do prawie 450 zł w zależności od modelu, pojemności, wartości prądu rozruchowego oraz dodatkowych cech i funkcji. Zapoznaj się bliżej z naszą ofertą i wybierz akumulator dostosowany do potrzeb Twoich i Twojego auta marki Toyota.